5 powodów, dla których warto dołączyć do Spółdzielni Danych

  1. Dodatkowe źródło przychodów – każdy Dostawca Danych uczestniczy w podziale przychodów proporcjonalnie do swojego wkładu w danym typie danych.
  1. Audience Reports – każdy Dostawca udostępniający do analizy co najmniej 1 mln odsłon wartościowych stron w miesiącu i wyrażający zgodę na ich analizę także w sieci Adkontekst, otrzymuje kwartalne raporty Audience Report przedstawiające kompleksową charakterystykę profili użytkowników swojego serwisu. Czytaj więcej
  1. Wzrost przychodów reklamowych – Kupujący dane bardzo chętnie korzystają z modelu Audience Targeting w sieciach reklamowych Adkontekst i ContentStream.
  1. Wzrost przychodów z RTB – pośrednio, każdy z Dostawców Danych zwiększa swoje przychody z emisji reklam RTB.
  1. Atrakcyjny produkt reklamowy – każdy Dostawca Danych ma prawo do korzystania z profili we własnym adserwerze na preferencyjnych warunkach cenowych (dot. partnerów mających powyżej 50 mln odsłon stron miesięcznie).

Kto może być dostawcą danych na platformie DMP Spółdzielnia Danych

   • portale
   • serwisy internetowe
   • fora internetowe
   • sieci reklamowe
   • sklepy i platformy e-commerce
   • porównywarki i wyszukiwarki tematyczne
   • serwisy bazodanowe

Dostawco, co Cię interesuje?

Przystąp do Spółdzielni i zacznij zarabiać

Jak przystąpić do Spółdzielni Danych - polskiej Data Management Platform

Rozliczenia z Dostawcami danych oparte są o model revenue share. Udział Dostawcy w podziale przychodów jest wprost proporcjonalny do wkładu, czyli liczby i jakości przesyłanych do analizy odsłon.

Jeżeli działasz w segmencie e-commerce, prowadzisz tematyczne forum internetowe, Twój serwis gromadzi unikalną społeczność – szczególnie zapraszamy Cię do współpracy.

Przystąp do Spółdzielni. Dziel się danymi i zarabiaj

lub kup technologię tylko dla siebie

Dla Partnerów posiadających serwisy internetowe o dużym zasięgu i zainteresowanych analizą zachowań swoich użytkowników poza Spółdzielnią danych, przygotowaliśmy model umożliwiający wdrożenie platformy Netsprint Audience na wyłączne potrzeby Partnera.

W takim przypadku, analiza zainteresowań użytkownika ograniczona jest do ich aktywności na serwisach Partnera, a dane zebrane w trakcie tej analizy oraz będące jej wynikiem stanowią wyłączną własność Partnera.

Model zakłada jednorazową opłatę wdrożeniowo-licencyjną oraz comiesięczne płatności za utrzymanie systemu, uzależnione od liczby analizowanych stron.

FAQ – częste pytania dostawców danych

Jakie są korzyści z przystąpienia do Spółdzielni?

Przystąpienie do Spółdzielni otwiera nowe źródło przychodów oraz umożliwia Ci korzystanie z profili użytkowników we własnym adserwerze na preferencyjnych warunkach. Dodatkowo, jeśli jesteś partnerem Adkontekst lub ContentStream zwiększą się Twoje przychody z emisji reklam na udostępnianej powierzchni reklamowej.

Dodatkowo, każdy Dostawca udostępniający do analizy co najmniej 1 mln odsłon wartościowych stron w miesiącu i wyrażający zgodę na ich analizę także w sieci Adkontekst, przez cały okres współpracy będzie otrzymywał kwartalne raporty Adkontekst Audience Report przedstawiające kompleksową charakterystykę profili użytkowników swojego serwisu.

Na czym zarabia Dostawca danych?

Dostawca danych uczestniczy w podziale przychodów Spółdzielni. Udział w przychodach jest proporcjonalny do wkładu danych do analizy na platformie oraz ich jakości. Spółdzielnia Danych generuje przychody na sprzedaży segmentów użytkowników (profile demograficzne, intencje zakupowe i profile zainteresowań) do reklamodawców bezpośrednich, a także agencji reklamowych, domów mediowych i DSP.

Czy dane o użytkownikach są bezpieczne?

W systemie Netsprint Audience, będącego sercem Spółdzielni danych, nie są gromadzone żadne dane wrażliwe, których ewentualna kradzież mogłaby spowodować szkody moralne lub materialne.

System gromadzi i przetwarza jedynie dane o kliknięciach, odsłonach i wyszukiwaniach wykonanych przez użytkownika oraz ogólne dane demograficzne, podane przez niego w ankietach i formularzach – z wyłączeniem wszelkich danych osobowych.

Zebrane od Dostawców dane są przechowywane są na serwerach dedykowanych, a dostęp do nich mają tylko upoważnieni pracownicy Netsprint. Przetworzone informacje o użytkownikach w postaci profili zainteresowań, profili demograficznych i intencji zakupowych są udostępniane w czasie rzeczywistym tylko tym podmiotom, które zakupiły te profile.

Czy sprzedaż danych o użytkownikach jest zgodna z prawem?

Spółdzielnia nie gromadzi ani nie udostępnia żadnych wrażliwych danych, które mogłyby naruszać jego dobro. W szczególności, Spółdzielnia nie gromadzi danych osobowych użytkownika. Cały proces odbywa się więc zgodnie z prawem.

Na jakie przychody mogę liczyć?

Przychody Dostawców danych wynikające z ich przystąpienia do Spółdzielni są różne w zależności od wielkości Dostawcy oraz jakości stron przesyłanych do analizy.

Jeżeli interesuje Cię symulacja przychodów dla Twojego serwisu – skontaktuj się z nami.

Jaki sposób mogę zrezygnować z członkostwa w Spółdzielni?

Model Spółdzielni skonstruowany jest w sposób umożliwiający Ci zrezygnowanie z dalszej współpracy:

 • z dnia na dzień – przez okres pierwszych 2 miesięcy od daty podpisania umowy
 • z miesięcznym okresem wypowiedzenia – w dalszym etapie współpracy

Możesz więc wypróbować usługę bez żadnych obaw i zwyczajnie odstąpić od umowy, jeśli nie spełni ona Twoich oczekiwań.

Co to jest Audience Report?

Audience Report to unikalny raport określający zainteresowania użytkowników i klientów Twojego serwisu internetowego. Z raportu dowiesz się, na jakich kategoriach serwisów Twoi użytkownicy spędzają czas i czym się interesują.

Przy pomocy tych danych możesz dostosować ofertę swojej witryny do zainteresowań użytkowników lub zaprezentować reklamodawcy, jak wartościowi internauci odwiedzają Twój serwis.

Przeczytaj więcej: Audience Report

Masz więcej pytań?
Napisz lub zadzwoń

dostawcydanych@netsprint.eu

aud_icon_2
(22) 844 49 90
aud_icon_3
Netsprint S.A.
al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa